Cтрасна п’ятниця – найскорботніший день року

Сьогодні у християн – Cтрасна п’ятниця – найскорботніший день року, коли Церква згадує про страждання Ісуса Христа на хресті. Цього дня віряни нічого не роблять, дотримуються суворого посту, нічого не їдять аж до Великоднього сніданку. В Страстну п’ятницю люди також йдуть до церкви, щоб вклонитися Святій Плащаниці.


Страсна п’ятниця – найскорботніший день християнського календаря. Сьогодні християни приходять до Плащаниці, аби доторкнутися до зраненого, терплячого і померлого тіла Христового. У Велику п’ятницю Божественна літургія не правиться, натомість читається Євангеліє про Страсті Христові. У середині дня відправляють вечірню з чином виносу Плащаниці. Плащаниця символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з Хреста. Після Воскресіння на полотні залишився відбиток Його Образу. У Страсну п’ятницю люди тричі обходять довкола церкви з Плащаницею. Після обходу Її кладуть на приготований стіл посередині церкви.

Євген ЗАПЛЕТНЮК протоієрей Української Автокефальної Православної Церкви :

Сьогодні всі віруючі приходять до храму, щоб поклонитися Пащаниці Христовій, як символ того, що кожен з нас відчуває, що ця смерть була викликана нашим з вами життям. Ми також причетні до тієї смерті і не в тому, що ми засудили, а в тому що ми дали причину тому, що помножуючи гріх нам потрібно того, хто прийде і ліквідує цей гріх.До Воскресіння залишається майже два дні. Люди готуються до Великого свята, але сьогодні, кажуть священики потрібно не забути поклонитися святій Плащаниці.

Євген ЗАПЛЕТНЮК протоієрей Української Автокефальної Православної Церкви :

Велика п’ятниця згадує всім християнам про те, що кожен день є часом вибору. Ми повинні вибирати між добром і злом, правдою і неправдою. Сьогодні напевно немає такого жорстокого серця, яке б не розчулилося, побачивши положеного в гріб Спасителя. Не намагаймося шукати собі способів знайти собі приготування краще, ніж прийти до храму Божого. Тому що до Воскресіння Христового ми повинні готуватися не тим, що наводимо лад в наших домівках, а тим, що наводимо лад в своїй душі. Тому я б хотів всіх запросити прийти до Плащаниці, поклонитися Тому, хто помер заради кожного з нас.

До Плащаниці християни приступають не тільки у п’ятницю, але й в суботу впродовж дня.

Інформація телеканалу ТВ4

 
Євген Заплетнюк © 2010-13 | Матеріали сайту можна використовувати з посиланням на джерело.