Про "нечисте око" "незалежних журналістів" та "церковних експертів"

В Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви прокоментували цілий ряд публікацій у ЗМІ, що масово з’явились після того, як на сайті «Автокефалія» було оприлюднене інтерв’ю редактора митрофорного протоієрея Євгена Заплетнюка з Предстоятелем УАПЦ, Блаженнійшим Мефодієм, митрополитом Київський і всієї
України.

Ось що розповів нам протоієрей Євген Заплетнюк, Голова місіонерського відділу Патріархії УАПЦ : 

«Віруючі УАПЦ надзвичайно вдячні за увагу та братську любов, яку чудово продемонстрували наші брати з інших юрисдикцій. Ми знаємо, що Українська Автокефальна Православна Церква завжди діяла, та й досі не перестає діяти, в злобному середовищі неприятелів, які відкрито мріють про те, щоб нас взагалі не стало на цій землі. Звідси й непоодинокі випадки того, як та чи інша подія, і навіть певне словосполучення вирване з контексту можуть стати для них підставою для появи у пресі цілком фантасмагоричних висновків щодо майбутньої долі УАПЦ. Це свідчить не тільки про особисту користь і зацікавлення публіцистів-журналістів, але й яскраво виявляє назовні всі їхні внутрішні духовні проблеми та стремління, і навіть – відкрито демонструє їхні бажання. 

Не дивлячись на те, що УАПЦ поки не може собі дозволити утримувати на платній основі штат журналістів та публіцистів, які могли б постійно пропагувати близькі нам погляди (як це давно є в інших юрисдикціях і церквах), надалі ми все-ж сподіваємось на порядність тих людей, які за свідоме очорнення у ЗМІ нашої Церкви отримують гроші деінде. Ми знаємо таких людей поіменно, знаємо усі їхні «житія та діяння», навіть те, за скільки вони продаються, і за скільки їх можна купити. Мав би більше грошей, скупив би їх усіх для колекції. Нагадаю, що Христос суворо покарає кожного, хто буде серед людей свідомо зводити наклепи, розповсюджувати неправду про Церкву Божу.

Що ж стосується конкретно мого інтерв’ю з Предстоятелем, то я дуже радий, що врешті наші публікації виходять на якісно новий рівень. На відміну від коментарів та текстів інших церковних лідерів, наш Блаженнійший Владика Мефодій показує неабиякий приклад відвертості та правдомовства. Іншим «патріярхам» та «духовним пастирям нації» до цього рівня ще йти дуже і дуже довго. Особливо добре знаючи брудне «церковне» життя з середини у інших юрисдикціях. Так, в нас є проблеми, які ми хочемо вилікувати, тому й відкрито говоримо про них. З іншого боку, кожен судить про все у міру своєї зіпсованості, і сприймає все через призму власної порочної натури.

Як на мене, текст інтерв’ю Предстоятеля з десяти сторінок був цікавим не тільки тим, що в ньому озвучено проблеми непростих стосунків серед єпископату. На превеликий жаль, згадана проблема була завжди і усюди: «Бо мусять між вами й поділи бути, щоб відкрились між вами й досвідчені» (1 Кор.11:19).

Цікаво лише чому ніхто з тих хто критикував, у даному тексті не побачив жодних позитивів? Відповідає на це питання Сам Христос : «Око то світильник для тіла. Тож як око твоє буде здорове, то й усе тіло твоє буде світле. А коли б твоє око лихе було, то й усе тіло твоє буде темне. Отож, коли світло, що в тобі, є темрява, то яка ж то велика та темрява!» (Мф.6:22-23)

В уніатській церкві триває жорстокий розбрат між прибічниками патріархату і його противниками, між владиками очолюваними архієпископом Святославом та владиками з Правовірної УГКЦ, зі своїм «альтернативним» патріархом. Нині діє ще низка  католицьких сект, наприклад, відома "Тернопільська" секта, що визнає своїм лідером Папу Римського. Сутички між цими групами часто доходять і до крові…

В Московському Патріархаті, самі бачите, яке пекло відкрилось, коли Владику-митрополита Володимира ще живим хочуть закопати в землю «доброзичливці» та його ж духовні діти. І буквально на наших з вами очах відбувається безкоштовна церковно-циркова вистава за участі найвідомиших російських ієрархів.

Правда, лише в Київському Патріархаті на даний момент питання єдності єпископату так гостро не стоїть. Усі конкуренти ( чи вороги) владики Філарета або давно були виведені зі складу УПЦ КП, або самі утекли, або померли від невідомих хвороб, при невияснених до кінця обставинах. Їхнє місце зайняли інші люди, хоча й розлучені чи сімейні єпископи, але цілком благонадійні та послушні своєму лідеру. Головне тут, як кажуть, не задавати зайвих запитань, і уважно слухати. Тож, здається, що питання проблем УАПЦ вигідно роздмухувати лиш для того, щоб відвести увагу громадськості від інших юрисдикцій, і набагато більших проблем, які у них існують.

Я ще раз хочу офіційно підтвердити, що жодного розколу в УАПЦ немає, і не буде. Історія нашої Української Автокефальної Православної Церкви не залежить від її інтерпретації журналістами, а триває і буде тривати згідно Промислу Божого до часу кінця світу.Прес-служба Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви і надалі буде правдиво висвітлювати життя нашої Церкви, однаково чесно показуючи як оптимістичні, радісні моменти, так і речі, над якими нам ще потрібно буде багато працювати.

А на майбутнє я, як завжди, буду радий співпрацювати з усіма, хто пише, чи хоче писати правду про церковне сьогодення УАПЦ . Отримати інформацію з перших рук і адекватно передати її читачам – це перша справа для професійного журналіста. Незрозуміло лиш чому про наше внутрішнє життя питають усіх, а тільки не нас? Невже знову відродився чин прозорливих праведників, які краще нас самих знають про те, що відбувається в нашій Церкві? Щось я сильно в цьому сумніваюсь, бо особисто знаю більшість з цих «експертів». Сподіваюсь, що грядущий час Великого посту напоумить їх переглянути власні стосунки з Богом і людьми. В чому числі і з представниками УАП Церкви.»

"Говорити правду - легко і приємно" - М.А.Булгаков

«Автокефалія» // Uaoc.Net

 
Євген Заплетнюк © 2010-13 | Матеріали сайту можна використовувати з посиланням на джерело.